ASTAR ANTIKORROZIV PËR HEKURIN

Vlerëso Produktin

FERROPROTECT 908

Astar me veti penetruese dhe mbrojtëse të strukturave matalike dhe për trajtimin e sipërfaqeve te betonit.
KARAKTERISTIKAT
Astar me veti penetruese dhe mbrojtëse të strukturave matalike dhe për trajtimin e sipërfaqeve te betonit. Për shkak të formulacionit të produktit FERROPROTECT 908 ka ngjitshmëri shumë të mirë dhe penetrim në strukturat e betonit duke siguruar mbrojtje të strukturës metalike në brendësi nga procesi i korrodimit.

SKU: N/A Tags: ,

S’ka stok për këtë produkt dhe s’mund të blihet.

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

ASTAR ANTIKORROZIV PËR HEKURIN

ASTAR ANTIKORROZIV PËR HEKURIN FERROPROTECT 908
Astar me veti penetruese dhe mbrojtëse të strukturave matalike dhe për trajtimin e sipërfaqeve te betonit.
KARAKTERISTIKAT
Astar me veti penetruese dhe mbrojtëse të strukturave matalike dhe për trajtimin e sipërfaqeve te betonit. Për shkak të formulacionit të produktit FERROPROTECT 908 ka ngjitshmëri shumë të mirë dhe penetrim në strukturat e betonit duke siguruar mbrojtje të strukturës metalike në brendësi nga procesi i korrodimit.

FUSHAT E PËRDORIMIT

FERROPROTECT 908 përdoret për trajtimin e strukturave të betonit Në mënyrë që të bëhet mbrojta e betonit dhe e struktures metalike nga procese kimike si ai i karbonatimit dhe korrodimit. Aplikohet për mbrojtjen betonit në vepra publike si ura, tunele, etj.

MËNYRA E PËRDORIMIT

  1. Përgatitja e sipërfaqes:
    Suporti ku do të aplikohet FERROPROTECT 908 paraprakisht duhet të pastrohet nga pluhurat si edhe mbetjet e naftës, vajrave verniqeve, dylli
    dhe nga materialet kundër ngjitjes. Pastrimi i vajrave, verniqeve, dyllit apo materialve kundër ngjitjes realizohet mekanikisht ose në mënyrë manuale. Më pas bëhet astarosja e sipërfaqes duke përdorur produktin FERROPROTECT 908.

PAKETIMI
Ne bidon 1 Kg, 5 Kg dhe 10 Kg
KONSUMI
250-300 gr/m2
JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA
Ruhet në në ambalazh të mbyllur mire në mjedise të thata dhe me hije me lagështirë të ulët, të paktën për 18 muaj nga data e prodhimit.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: ASTAR ANTIKORROZIV PËR HEKURIN

Paketimi

1kg, 5kg, 10kg

Ngjyra

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ASTAR ANTIKORROZIV PËR HEKURIN”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart