ANTIRUXHO SHASIE CHASSICOAT

Vlerëso Produktin

650L

CHASSICOAT

Bojë Anti-ndryshk smalt për shasi.

 • Mbulimi i lartë

650L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

ANTIRUXHO SHASIE CHASSICOAT

ANTIRUXHO SHASIE CHASSICOAT është një bojë e bazuar në tretës për tharjen e shpejtë për mbrojtjen e shasisë së automjeteve. Është gjithashtu i përshtatshëm si astar për çdo sipërfaqe metalike. Ka mbulim të shkëlqyeshëm, ngjitje të fortë dhe elasticitet të lartë. Ajo shfaq rezistencë të fortë ndaj copëtimit, lagështisë dhe benzinës.

Përshkrimi i aplikimit
Aplikoni me Rul ,Furçë, Pistoletë.

Përgatitja e sipërfaqeve

Sipërfaqet duhet të jenë të pastra, të thata dhe të pastra nga të gjitha materialet e dëmtuara dhe ngjitëse të dobëta, papastërtitë dhe yndyrat dhe të fërkohen me përdorim të një letre të përshtatshme gërryese. Lëmimi i thatë, fërkimi dhe / ose saldimi i filmit me bojë të thatë do të shkaktojë pluhur dhe / ose gazra të rrezikshëm. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Nëse ekspozimi nuk mund të shmanget me sigurimin e ventilimit lokal të shkarkimit, duhet të përdoren pajisje të përshtatshme mbrojtëse të frymëmarrjes.

Aplikimi

 • Holloje deri në 10% v / v Tretës për furça për përdorim me furçë / rul dhe deri në 15% v / v  Tretës për përdorim pistoletë.
 • Vendosni një ose dy shtresa CHASSICOAT. Lëmimi midis veshjeve rekomandohet duke përdorur një të përshtatshëm letër gërryese.

PAS PERDORIMIT

Hiqni sa më shumë bojë nga furçat dhe rrotullat përpara pastrimit • Pastroni furçat dhe pajisjet me AIR-GUN SOLVENT ose THINNER 600 GENERAL USAGE nga Vivechrom.

Specifikime

 • Lloji: Bojë smalt me bazë alkide.
 • Pesha specifike: 1,14 – 1,28 gr / cm³ (ISO 2811) në varësi të hijes.
 • Viskoziteti: 5-6 ps (ROTOTHINNER DIN 51550, 25 ° C)
 • Mënyra e aplikimit: Furçë, rul ose pistoletë.
 • Rrallimi: Deri në 10% v / v me solucionin e furçave të VIVECHROM për përdorim me furçë / rul, deri në 20% v / v me TREGUESIN SPRAY GUN të VIVECHROM për përdorim me pistoletë.
 • Normat e përhapjes: Rreth 13 m2 për litër në sipërfaqet e përgatitura më parë.
 • Koha e tharjes: Prekeni thahet pas 1 ore dhe ribotohet pas 16 orësh. Koha e tharjes varet nga moti kushtet (lagështia, temperatura).
 • Ngjyrat: Është në dispozicion në të zezë dhe kafe.
 • Magazinimi: Ruhet midis 5 ° dhe 40 ° C.

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: ANTIRUXHO SHASIE CHASSICOAT

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

13 m²/L

Koha e Tharjes

1 Orë

Hollimi

10%

Sipërfaqe Përdorimi

Metal

Specifikime
Paketimi 0.75 L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ANTIRUXHO SHASIE CHASSICOAT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart