ANTIRUXHO METALI RUST PRIMER

Vlerëso Produktin

750L4,000L

RUST PRIMER

Astar antikoroziv për sipërfaqet metalike.

 • Tharja e shpejtë
 • Anti-ndryshk
 • Ultra Adherent
SKU: N/A Tags: ,

750L4,000L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

ANTIRUXHO METALI RUST PRIMER

ANTIRUXHO METALI RUST PRIMER është një astar i fuqishëm antikoroziv me tharje të shpejtë e cila përmban pigmente jo toksike antikorozive. Është e nevojshme për mbrojtjen e sipërfaqeve metalike si automjetet, makineritë, shinat dhe çdo strukturë hekuri. Në dispozicion në pako prej 750ml, 2,5lt & 5lt, në gri dhe kafe.

Përshkrimi i aplikimit
Aplikoni me Rul ,Furçë

Përgatitja e sipërfaqeve

Sipërfaqet duhet të jenë të thata dhe të pastra nga yndyrat, papastërtitë dhe ndryshku dhe të fërkohen plotësisht duke përdorur një letër të përshtatshme gërryese. Lëmimi i thatë, fërkimi dhe / ose saldimi i filmit me bojë të thatë do të shkaktojë pluhur dhe / ose gazra të rrezikshëm. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Nëse ekspozimi nuk mund të shmanget me sigurimin e ventilimit lokal të shkarkimit, duhet të përdoren pajisje të përshtatshme mbrojtëse të frymëmarrjes.

Aplikimi

 • Sipërfaqet duhet të fërkohen duke përdorur një letër të përshtatshme gërryese.
 • Shtoni deri në 5-10% BRUSH SOLVENT nga Vivechrom.
 • Llokoçit mirë dhe vendos një ose dy shtresa RUST PRIMER.

PAS PERDORIMIT

Hiqni sa më shumë bojë nga furçat dhe rrotullat përpara pastrimit • Pastroni furçat dhe pajisjet me AIR-GUN SOLVENT ose THINNER 600 GENERAL USAGE nga Vivechrom.

Specifikime

 • Lloji: Astar antikoroziv i bazuar në alkid.
 • Metoda e aplikimit: Furçë, rul.
 • Pesha specifike: 1,51 ± 0,02 gr / ml.
 • Rrallimi: 5-10% v / v me solucionin e furçave të VIVECHROM.
 • Shkalla e përhapjes: Rreth 13 m2 për litër në sipërfaqet e përgatitura më parë.
 • Koha e tharjes: Prekeni thahet pas 1 ore dhe ribotohet pas 8 orësh. Koha e tharjes varet nga moti kushtet (lagështia, temperatura).
 • Ngjyrat: Është në dispozicion në gri dhe kafe.
 • Magazinimi: Magazinimi: Ruhet midis 5 ° dhe 40 ° C.

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: ANTIRUXHO METALI RUST PRIMER

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

12 m2/L

Koha e Tharjes

1 Orë

Hollimi

5-10%

Sipërfaqe Përdorimi

Metal

Specifikime
Paketimi

0.75L, 2.5L, 5L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ANTIRUXHO METALI RUST PRIMER”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

ANTIRUXHO METALI RUST PRIMER
ANTIRUXHO METALI RUST PRIMER

750L4,000L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart