STUKO PËR PATINIME ECOTECH

Vlerëso Produktin

960L

ECOTECH STUCCO

Shtresë përfundimtare e imët për përdorim të brendshëm, me bazë gëlqere të hidratuar, trashësia maksimale e aplikimit është 4 mm, përdoret për krijimin e sipërfaqeve të lëmuara në muret dhe tavanet brenda ndërtesave.

KARAKTERISTIKAT

  • Cilësi e lartë
  • Ngjyrë e bardhë
  • Ngjitshmëri e lartë
  • Rezistencë ndaj lagështirës
  • Jetëgjatësi

960L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

STUKO PËR PATINIME ECOTECH

STUKO PËR PATINIME ECOTECH Shtresë përfundimtare e imët për përdorim të brendshëm, me bazë gëlqere të hidratuar, trashësia maksimale e aplikimit është 4 mm, përdoret për krijimin e sipërfaqeve të lëmuara në muret dhe tavanet brenda ndërtesave.

KARAKTERISTIKAT

  • Cilësi e lartë
  • Ngjyrë e bardhë
  • Ngjitshmëri e lartë
  • Rezistencë ndaj lagështirës
  • Jetëgjatësi

FUSHA E PËRDORIMIT

ECOTECH STUCCO, përdoret për të lëmuar sipërfaqet e suvatuara dhe sipërfaqet e betonit, në një trashësi maksimale prej 2 mm. Pas aplikimit sipërfaqja lëmohet me letër gërryes të imët. Sipërfaqja e trajtuar me ECOTECH STUCCO do të bëhen tërësisht e lëmuar dhe e bardhë, kështu
që ajo mund të shërbejë si sipërfaqe finale. Sipas dëshirës, sipërfaqja mund të lyhet pas tharjes me bojë.

PËRGATITJA

ECOTECH STUCCO, përdoret për të niveluar sipërfaqe të thata, të ashpëra dhe sipërfaqet të pastra që nuk kanë elemente që pengojnë ngjitshmërine (yndyrat, mbetjet bituminoze, pluhurat).

APLIKIMI

ECOTECH STUCCO, hidhet në një sasi të matur uji të pastër dhe të ftohtë dhe duhet të përzihet duke përdorur një mikser elektrik për të përftuar një përbërje të njëtrajtshme. Lihet në qetësi për 10 minuta dhe më pas përzihet përsëri. Shpejtësia e përzierjes duhet të jetë e moderuar për të shmangur formimin e flluskave të ajrit në masën e përftuar. Nuk duhet të përdoret asnjë mjet pune që është i ndryshkur, i pisët, ose në kontakt me elemente të ndryshëm. Pas tharjes, sipërfaqja mund të lëmohet me letër gërryese.

RUAJTJA

12 muaj nëse ruhet në vend të thatë dhe I mbrojtur nga ngricat dhe ekspozimi ndaj rrezeve të diellit

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: STUKO PËR PATINIME ECOTECH

Paketimi

25kg

Ngjyra

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “STUKO PËR PATINIME ECOTECH”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart