SHPEJTUES I THARJES SË BETONIT

Vlerëso Produktin

900L100,000L

BETO ACC

Përshpejtues i tharjes së betonit dhe agjent antingrirës.
PËRSHKRIMI
Adetiv i lëngshëm që përshpejton kohën e tharjes dhe lejon forcimin në temperatura të ulëta. Nuk përmban klor të lirë dhe agjentë të tjerë korrodues. Nuk ka efekt në rezistencat e betonit sipas standardit EN 934 – 2: T6.

SKU: N/A Tags: ,

900L100,000L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

SHPEJTUES I THARJES SË BETONIT

SHPEJTUES I THARJES SË BETONIT dhe agjent antingrirës.

PËRSHKRIMI
Adetiv i lëngshëm që përshpejton kohën e tharjes dhe lejon forcimin në temperatura të ulëta. Nuk përmban klor të lirë dhe agjentë të tjerë korrodues. Nuk ka efekt në rezistencat e betonit sipas standardit EN 934 – 2: T6.
FUSHAT E PËRDORIMIT

 • Forcimin e betonit në temperatura të ulëta.
 • Përdoret në ato pjesë ku kërkohet tharje e shpejtë (ankorimet, riparimet etj).

MËNYRA E PËRDORIMIT

BETO – ACC shtohet:

 • Në ujë, gjatë përgatitjes së betonit.
 • Në betonin e përgatitur, para se të përdoret. Në këtë rast, është e nevojshme që të vazhdojë përzierja edhe për 3 – 4 minuta në mënyrë që të arrihet një shpërndarje uniformë e BETOA – ACC. BETO – ACC

DOZIMI
1,0 – 2,0 Kg për 100 Kg çimento, në varësi të kohës së kërkuar. Të dhëna të BETO – ACC për një raport përzierje standarde: % ne raport me peshën e çimentos

Koha e tharjes Reduktimi i kohës së tharjes

 • 0% 480 min 0 min
 • 1,0% 410 min 70 min
 • 1,5% 390 min 90 min
 • 2,0% 375 min 105 min

PAKETIMI
BETO – ACC është i ambalazhar në bidona 1 Kg, 5 Kg and 10 Kg.
JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA
18 muaj nga data e prodhimit nëse ruhet në paketim origjinal dhe të pahapur në temperaturë ndërmjet +5o C dhe +35o C. Të mbrohet nga ekspozimi e drejtpërdrejtë në diell dhe nga ngrica.
VËREJTJE

 • Komponentet e betonit (agregatët, uji, çimentoja) duhet të jetë në temperatura më të larta se 0o C.
 • Shmangni shtesat e ujit për punueshmëri më të mirë dhe raporti ujë / çimento duhet të jetë sa më i ulët të jetë e mundur.
 • Sipërfaqja e betonit duhet të mbrohet gjatë tharjes me fletë plastike ose materiale të tjera në dispozicion për të zvogëluar humbjet e lagështisë nga temperatura

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: SHPEJTUES I THARJES SË BETONIT

Paketimi

5kg, 10kg, 1000kg

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “SHPEJTUES I THARJES SË BETONIT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

SHPEJTUES I THARJES SË BETONIT
SHPEJTUES I THARJES SË BETONIT

900L100,000L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart