PRIMER EPOKSID DY KOMPONENTËSH

Vlerëso Produktin

4,200L

EPOXY PRIMER W-800

PRIMER epoksid dy komponentësh me bazë uji.
PËRSHKRIMI
EPOXY W – 800 është një produkt EPOXY dy – komponentësh, me bazë uji. Produkti ofron rezistencë të lartë fiziko mekanike, si për shembull rezistencë ndaj gerryerjes, rezistecë ndaj ujit, acideve, alkaleve, produkteve të naftës etj.
FUSHA E APLIKIMIT
EPOXY VARNISH përdoret si vernik për ti dhënë shkelqim dhe rezistencë ndaj ujit, acideve, alkaleve, etj sipërfaqeve mbi të cilat aplikohet.

4,200L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

PRIMER EPOKSID DY KOMPONENTËSH

PRIMER EPOKSID DY KOMPONENTËSH EPOXY W – 800 PRIMER epoksid dy komponentësh me bazë uji.
PËRSHKRIMI
EPOXY W – 800 është një produkt EPOXY dy – komponentësh, me bazë uji. Produkti ofron rezistencë të lartë fiziko mekanike, si për shembull rezistencë ndaj gerryerjes, rezistecë ndaj ujit, acideve, alkaleve, produkteve të naftës etj.

FUSHA E APLIKIMIT

EPOXY VARNISH përdoret si vernik për ti dhënë shkelqim dhe rezistencë ndaj ujit, acideve, alkaleve, etj sipërfaqeve mbi të cilat aplikohet.

UDHËZIME PËR PËRDORIM

Sipërfaqja duhet të jetë:

  • E qëndrueshme.
  • Pa praninë e materialeve që parandalojnë lidhjen, p.sh. pluhur, grimca të lirshme, yndyrna etj
  • E mbrojtur nga presionet negative te lagështisë.

Gjithashtu ajo duhet të përgatitet sipas natyrës së sipërfaqes. Pas kësaj, në sipërfaqe duhet të pastrohen mirë nga pluhuri me një fshesë me korent.

PROÇEDURA E APLIKIMIT

Komponenti A (rezina) dhe komponenti B (forcuesi) janë mbushur në dy kova të veçanta, në proporcion të paracaktuar në raport peshë. E gjithë sasia e komponentit B duhet shtuar në komponentin A. Përzierja e 2 komponentëve duhet të bëhet për rreth 5 minuta, duke përdorur një mikser me shpejtësi të ulët (300 rrotullime/min). Është e rëndësishme që për të arritur një përzierje të plotë të përzihet mirë pranë anëve dhe në fund të kovës, në mënyrë që të arrihet një shpërndarje uniforme e forcuesit. EPOXY W – 800 aplikohet siç është ose i holluar deri me 10% me ujë. Produkti mund të aplikohet me një furçë ose rrul.

KONSUMI
300 gr/m2 për shtresë.
PAKETIMI
I ambalazhuar në kuti metalike, A+B 5 Kg.
JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA
12 muaj nëse ruhet në PAKETIMI origjinal dhe të pahapur në vënde të thata dhe në temperatura ndërmjet 5o C dhe 25o C.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: PRIMER EPOKSID DY KOMPONENTËSH

Paketimi

4kg/A&B

Ngjyra

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “PRIMER EPOKSID DY KOMPONENTËSH”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

PRIMER EPOKSID DY KOMPONENTËSH
PRIMER EPOKSID DY KOMPONENTËSH
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart