PLLAKA CIMENTATO AQUAPANEL INDOOR KNAUF

Vlerëso Produktin

4,400L

Pllakë Çimentato AQUAPANEL® i Brendshëm

Pllaka ideale mbështetëse e pllakave për zona të lagura dhe të lagështa.

4,400L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

PLLAKA CIMENTATO AQUAPANEL INDOOR KNAUF

PLLAKA CIMENTATO AQUAPANEL INDOOR KNAUF është një pllakë betoni, e qëndrueshme për mbështetjen e pllakave përdorimi i brendshëm. Është bërë prej çimentos Portland të grumbulluar me fibra qelqi të veshura rrjetë e ngulitur në sipërfaqet e pasme dhe të përparme. Skajet janë prerë katrore dhe skajet janë përforcuar për forcë shtesë ( EasyEdge®). Paneli është 100% rezistent ndaj ujit dhe rezistent ndaj mykut. Nuk është e djegshme dhe ka kosto të ulët instalimi.

PËRPARËSITË 

 • 100% rezistent ndaj ujit dhe mykut pa ënjtje ose shpërbërje
 • Lakueshëm, ideal për zgjidhje arkitektonike
 • Pllaka; mjafton një pllakë e vetme për të mbështetur 50 kg / m2
 • Përpunim i lehtë, zvogëlon kohën dhe kostot e ndërtimit (pa kohë tharjeje, menjëherë të pllakëzueshme)
 • Klasa A1 e reagimit ndaj zjarrit, rezistencë e madhe ndaj ndikimeve
 • LEF – Dritë e lehtë për tu prerë shpejt

Përdorimi i caktuar

I përshtatshëm për aplikime të brendshme si mbështetje për pllaka ose lloje të tjera të mbarimit në mjedise të karakterizuara nga lagështia e lartë e mjedisit. I përshtatshëm për të dy sipërfaqet planare dhe të lakuara. 100% rezistent ndaj ujit, lagështisë dhe formimit të mykut; jo të djegshme dhe me kosto të ulët instalimi. Easy Edge®, i drejtë dhe i përforcuar, promovon ngjitjen dhe siguron rezistencë maksimale.

Përshkrimi teknik

 • Klasifikimi i pllakave: EN 12467: 2012-12
 • Klasa e reagimit ndaj zjarrit: A1
 • Trashësitë e disponueshme: 12.5 mm
 • Gjerësia: 1200 mm
 • Gjatësitë e disponueshme: 900,2000,2400 mm
 • Dendësia e pllakës: 750 kg / m3
 • Përçueshmëria termike l: 0,15 W / mK
 • Faktori i rezistencës ndaj avullit m: 25
Të tjera

Madhësia: 1200×900 / 2000 / 2400mm.

Trashësia: 12.5 mm. Për instalim kërkon ngritje vertikale prej metali të lehtë Knauf, fiksim me vida Maxi Screws, aplikim në fletën e Joint Filler & Skim Veshje dhe Aquapanel® Interior Primer. Lehtë dhe e thjeshtë për tu mbledhur, e përpunueshme nga gdhendja, mund të montohet në mënyrë të thatë me sistemin vulosës të bashkimit Knauf. Magazinimi duhet të mbrohet nga lagështia dhe moti i keq.

Specifikime: PLLAKA CIMENTATO AQUAPANEL INDOOR KNAUF

Përmasa

1.2m-2m

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “PLLAKA CIMENTATO AQUAPANEL INDOOR KNAUF”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

PLLAKA CIMENTATO AQUAPANEL INDOOR KNAUF
PLLAKA CIMENTATO AQUAPANEL INDOOR KNAUF
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart