PLLAKA CIMENTATO PËR TAVANET E VARURA

Vlerëso Produktin

1,850L

AQUAPANEL® SkyLite përdoret për tavanet e varura në mjedise të lagështa dhe aplikime në natyrë.

1,850L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

PLLAKA CIMENTATO PËR TAVANET E VARURA

PLLAKA CIMENTATO PËR TAVANET E VARURA Aquapanel Skylite Pllakë betoni të përforcuar, e përbërë nga inerte dhe çimento Portland dhe e përforcuar në sipërfaqe me një rrjetë me lesh xhami që e bën atë të qëndrueshëm dhe rezistent. E re dhe ultra e hollë, me një trashësi prej vetëm 8 mm dhe një peshë tepër të ulët prej rreth 10.5 kg / m2, ofron liri të jashtëzakonshme të dizajnit për ndërtimin e tavaneve brenda si dhe jashtë.

AQUAPANEL® SkyLite përdoret për tavanet e varura në mjedise të lagështa dhe aplikime në natyrë. Falë peshës së saj të ulët (rreth 10,5 kg / m /) është pllaka betoni ideale për të realizimin e punëve të sipërme. Dhe në kombinim me pajisje sistemi i disponueshëm lejon marrjen e niveleve të mëposhtme të cilësisë: Q3 në aplikime në natyrë dhe madje deri në Q4 në aplikime të brendshme. AQUAPANEL® SkyLite ka marrë vlerësimin teknik evropian ETA-13/0608.

PËRPARËSITË

 • Pllaka e vetme e betonit në treg që lejon një rreze lakimi deri në 1 m
 • Përpunim i lehtë, liri praktikisht e pakufizuar e dizajnit në zgjedhjen e formave
 • Pllaka e vetme që lejon një sipërfaqe prej 225 m2 pa nyje të dukshme
 • 100% rezistent ndaj ujit, motit të keq dhe lagështisë, madje edhe në ambiente të kripura
 • Klasa A1 e reagimit ndaj zjarrit, gjithashtu i reziston ekspozimit të vazhdueshëm ndaj temperaturave të larta si ato në qendrat e Wellness

Përshkrimi teknik

 • Klasifikimi i pllakave: ETA – 13/0608
 • Klasa e reagimit ndaj zjarrit: A1
 • Trashësitë e disponueshme: 8 mm
 • Gjerësia: 900 mm
 • Gjatësitë e disponueshme: 1200.1250 mm
 • Dendësia e pllakës: 1230 kg / m3
 • Përçueshmëria termike l: 0,36 W / mK
 • Faktori i rezistencës ndaj avullit m: 40
Të tjera

Formati: 1250×900 mm. Trashësia: 8 mm

Për instalim kërkon ngritje vertikale prej metali të lehtë Knauf, fiksim me vida Maxi Screws, aplikim në fletën e Joint Filler & Skim Veshje dhe Aquapanel® Interior Primer. Lehtë dhe e thjeshtë për tu mbledhur, e përpunueshme nga gdhendja, mund të montohet në mënyrë të thatë me sistemin vulosës të bashkimit Knauf.

Specifikime: PLLAKA CIMENTATO PËR TAVANET E VARURA

Përmasa

1.2m-0.9m

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “PLLAKA CIMENTATO PËR TAVANET E VARURA”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

PLLAKA CIMENTATO PËR TAVANET E VARURA
PLLAKA CIMENTATO PËR TAVANET E VARURA
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart