NGJITËS ZJARRDURUES DAST

Vlerëso Produktin

690L2,360L

DW FIRE

Llaç zjarrdurues me bazë çimento, rezinash sintetike dhe adetivë special për ambjente me temperaturë të lartë.

KARAKTERISTIKAT

Pluhur çimentoz për ambiente me temperaturë të lartë dhe me rezistencë të lartë mekanike, për mbushje me trashësi deri 20 mm shtresë, nuk tkurret dhe nuk krijon plasaritje. Ofron punueshmëri të lartë, ngjitshmëri, rezistencë ndaj temperaturave dhe goditjeve. Për arsye të lidhjeve hidraulike, të polimereve të posaçme, të inerteve të përzgjedhura dhe të fibrave sintetike që përmban, nuk çahet dhe nuk rrëshket në trashësi të mëdha.

SKU: N/A Tags: ,

690L2,360L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

NGJITËS ZJARRDURUES DAST

NGJITËS ZJARRDURUES DAST DW FIRE
Llaç zjarrdurues me bazë çimento, rezinash sintetike dhe adetivë special për ambjente me temperaturë të lartë.

KARAKTERISTIKAT

Pluhur çimentoz për ambiente me temperaturë të lartë dhe me rezistencë të lartë mekanike, për mbushje me trashësi deri 20 mm shtresë, nuk tkurret dhe nuk krijon plasaritje. Ofron punueshmëri të lartë, ngjitshmëri, rezistencë ndaj temperaturave dhe goditjeve. Për arsye të lidhjeve hidraulike, të polimereve të posaçme, të inerteve të përzgjedhura dhe të fibrave sintetike që përmban, nuk çahet dhe nuk rrëshket në trashësi të mëdha.

FUSHA E APLIKIMIT

DW FIRE, aplikohet në të gjitha ato ambiente ku kerkohet rezistencë e lartë ndaj temperaturave, si për shëmbull furra, oxhaqe, etj.

MËNYRA E PËRDORIMIT

Përgatitja e sipërfaqes
Tullat dhe sipërfaqja ku do bëhet aplikimi duhen të jenë të qëndrueshme dhe rezistente mekanikisht.

APLIKIMI

Hedhim pluhurin çimentor në ujë të pastër, në raport 25 Kg pluhur në 5,5 lt ujë dhe përziejmë me trapan me xhiro të ulëta ose betoniere derisa të krijohet një masë homogjene, e përshtatshme për çdo përdorim. Masa ngelet e punueshme për 3 orë dhe zbatohet ose me mistri për muraturë ose për suva.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: NGJITËS ZJARRDURUES DAST

Paketimi

5kg, 25kg

Ngjyra

Gri

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “NGJITËS ZJARRDURUES DAST”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

NGJITËS ZJARRDURUES DAST
NGJITËS ZJARRDURUES DAST

690L2,360L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart