NGJITËS PËR PVC LINOLEUM

Vlerëso Produktin

210L400L

PVC D887

Ngjitës i fortë për tuba plastike PVC
FUSHA E PëRDORIMIT
Ngjitës i fortë për tuba plastike PVC, furnizimi me ujë dhe kanalizimesh ujrash të zeza. Reziston në diferencën e temperaturës, në ujë të ftohtë dhe të ngrohtë, vibrime dhe vjetërsi. Dendësia e qëndrueshme dhe ideale e ngjitësit PVC lejon mbushjen e boshlleqeve të tubave që paraqiten gjatë montimit të pajisjeve dhe ka si rezulëtat ngjitjen e pathyeshme të tyre. Disponon, të bashkëngjitur në kapak, penel të posaçëm në formë sfere, e cila nuk rrjepet.

SKU: N/A Tags: ,

210L400L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

NGJITËS PËR PVC LINOLEUM

NGJITËS PËR PVC LINOLEUM PVC D887
Ngjitës i fortë për tuba plastike PVC
FUSHA E PëRDORIMIT
Ngjitës i fortë për tuba plastike PVC, furnizimi me ujë dhe kanalizimesh ujrash të zeza. Reziston në diferencën e temperaturës, në ujë të ftohtë dhe të ngrohtë, vibrime dhe vjetërsi. Dendësia e qëndrueshme dhe ideale e ngjitësit PVC lejon mbushjen e boshlleqeve të tubave që paraqiten gjatë montimit të pajisjeve dhe ka si rezulëtat ngjitjen e pathyeshme të tyre. Disponon, të bashkëngjitur në kapak, penel të posaçëm në formë sfere, e cila nuk rrjepet.

ZBATIME

Ngjitësi PVC D 88 është i përshtatshëm për ngjitje tubash uji dhe tubash ujërash të zeza ose pishine, me diametër deri 400 mm dhe rezistencë nën presion deri 16 Atm. Eshtë e mundshme të ngjiten tuba PVC edhe faqe më faqe.

MËNYRA E PËRDORIMIT

1.Përgatitja e sipërfaqes
Pastrojmë anët e tubave që do të lyhen me ngjitës nga pluhurat, vajrat me një pëlhurë të pastër. Për ngjitje të pretendimeve të larta, rekomandohet të bëhet më parë pastrimi.
2.Zbatimi
Përhapim një shtresë të njëtrajtshme ngjitësi në të dyja sipërfaqet pa u vonuar (koha maksimale e pritjes është 2 minuta) dhe i bashkojmë pjesët që janë për ngjitje. Kujdesemi që pjesët e tubave të rrinë të qëndrueshme të paktën për 15 minuta. Prova përfundimtare nën presion funksionimi do të duhet të bëhet pas kalimit të 24 orëve. Mbyllim mirë ambalazhin pas përdorimit.

KONSUMI
250 ml/m2 shtresë.

JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA

Ruhet në ambalazhime të mbyllura mirë, vënde të thata dhe nën hije, e mbrojtur nga çdo burim ngrohjeje, të paktën 18 muaj nga data e prodhimit.
PAKETIMI
Kuti kartoni 12 copë nga 500 ml.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: NGJITËS PËR PVC LINOLEUM

Paketimi

250ml, 500ml

Ngjyra

Gri, Portokalli, Transparente

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “NGJITËS PËR PVC LINOLEUM”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

NGJITËS PËR PVC LINOLEUM
NGJITËS PËR PVC LINOLEUM

210L400L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart