NGJITËS EPOKSID EPOWRAP AD 300

Vlerëso Produktin

6,900L

EPOWRAP AD 300

Ngjitës me bazë epokside dy komponentësh super i rrjedhshëm për pëlhurat me fibra karboni.
KARAKTERISTIKAT
EPOWRAP AD 300 është një ngjitës epoksid dy – komponentësh në formë të lëngshme. Pas forcimit, siguron ngjitshmëri të lartë me Suportiin,
fortësi të lartë dhe rritje të rezistencave në shtypje dhe përkulje. Produkti është klasifikuar si një agjent lidhës strukturor për përforcim të jashtëm të betonit, sipas EN 1504 – 4.

6,900L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

NGJITËS EPOKSID EPOWRAP AD 300

NGJITËS EPOKSID EPOWRAP AD 300 dy komponentësh super i rrjedhshëm për pëlhurat me fibra karboni.

KARAKTERISTIKAT

EPOWRAP AD 300 është një ngjitës epoksid dy – komponentësh në formë të lëngshme. Pas forcimit, siguron ngjitshmëri të lartë me Suportiin, fortësi të lartë dhe rritje të rezistencave në shtypje dhe përkulje. Produkti është klasifikuar si një agjent lidhës strukturor për përforcim të jashtëm të betonit, sipas EN 1504 – 4.
FUSHAT E APLIKIMIT
EPOWRAP AD 300 përdoret për lidhjen e pëlhurave të karbonit për përforcimet strukturore të elementëve strukturore të ndërtimit në sistemet (F.R.P.).
MËNYRA E PUNIMIT
Përgatitja e sipërfaqes
Sipërfaqja duhet të jetë:

  • kimike dhe mjaft e fortë dhe e qëndrueshme.
  • Pa praninë e materialeve që mund të parandalojnë lidhjen, p.sh. pluhuri, Grimcat e lirshme, yndyrna ose vaj, etj.
  • Është e rekomanduar që sipërfaqja të trajtohet mekanikisht duke e ashpërsuar.
  • Nëse ka të çara në beton, duhen riparuar me injëksion duke përdorur materiale si EPOLOT.
  • Substrati duhet të jetë aq e sheshtë sa të jetë e mundur.
  • Sipërfaqet e dëmtuara duhen riparuar duke përdorur EPOWRAP LEVEL 100.

Pëzierja e përbërësve
Përbërësit A dhe B janë paketuar në dy kontejnerë të veçantë, ne raport të paracaktuar përzierje në peshë. Përzierje tërësore në gjithë sasinë e komponentit A me të gjithë sasinë e komponentit B. Komponentët duhet të jenë të përziera për rreth 5 minuta me një përzierës të përshtatshëm.

APLIKIMI
Pas përzierjes, EPOWRAP AD 300 aplikohet në sipërfaqe me anën e një furçe ose rruli. Pastaj, pëlhurat me fibra karboni janë vendosur dhe mbi të ushtrohet presion me një rrul plastike në të thatë në mënyrë që të nxirret ajri që ndodhet ndërmjet betonit dhe pllakës së karbonit.
KONSUMI
0.5 – 1.0 kg/m2 per 1mm trashësi
PAKETIMI
EPOWRAP AD 300 është i ambalazhuar në kova 5 kg
JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA
12 muaj nga data e prodhimit nëse produkti ruhet në ambalazh të pahapur dhe i mbrojtur nga ekspozimi i drejtpërdrejtë në diell dhe ndaj ngricave.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: NGJITËS EPOKSID EPOWRAP AD 300

Paketimi

5Kg/A&B

Ngjyra

Gri

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “NGJITËS EPOKSID EPOWRAP AD 300”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

NGJITËS EPOKSID EPOWRAP AD 300
NGJITËS EPOKSID EPOWRAP AD 300
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart