LLAK PËR STAMPIME NË BETON

Vlerëso Produktin

12,000L

LLAK PËR STAMPIME NË BETON

LLak guri dhe betoni kundra njollave.

12,000L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

LLAK PËR STAMPIME NË BETON

LLAK PËR STAMPIME NË BETON është vernik me një përbërës, transparente, alifatike, poliuretani, të lëngshme krijon një cipë hidroizoluese me lëndë të ngurta dhe përmbajtje të larta. Formon një membranë të papërshkueshme nga uji, elastike dhe të qëndrueshme UV, me kalimin e kohës nuk kthehet e verdhë duke ruajtur rezistencën mekanike dhe kimike. E përbërë nga elastomere me cilësi të lartë dhe rrëshira hidrofobike, ajo paraqet në kohë të gjatë transparencë dhe elasticitet

Përparësitë e produktit:

  • Aplikim i thjeshtë dhe me kosto të ulët, siç është nuk kërkohet të hiqet substrati i vjetër (pllaka etj.) për hidroizolim. Hidroizolim dhe mbrojtje efektive e sipërfaqet me shtresa të vjetra betoni, tjegullash, druri, qelqi tulla, materiale plastike, etj.
  • Rezistencë e jashtëzakonshme ndaj rrezatimit UV dhe kushtet e motit (shi, acar).
  • Rezistencë ndaj detergjenteve, vajrave, ujit të detit.
  • Rezistenca ndaj trafikut të këmbësorëve.

Certifikuar sipas EN 1504-2 dhe klasifikuar si një shtresë për mbrojtjen e sipërfaqes së betoni. E shënuar me CE. Nr. I Certifikatës: 2032- CPR-10.11.

Fushat e aplikimit

Është ideale për hidroizolim dhe mbrojtjen e: sipërfaqeve të betonit, tarraca dhe ballkone të mbuluara me pllaka me xham, pllaka qeramike, natyrale veshje prej guri, druri, mikrocesioni, pëlhura çimentoje të pjerrëta etj.

Mure të bëra nga blloqe xhami, guri natyror, etj.

Përdoret gjithashtu si një rrëshirë lidhëse transparente për dysheme dekorative prej guri, të aplikuara ose brenda ose jashtë, duke siguruar fleksibilitet të lartë, duke e bërë atë ideale për aplikime në ballkone dhe tarraca. Për më tepër, mund të përdoret si një membranë transparente vulosëse mbi dyshemetë dekorative

Nënshtresa

Nënshtresa duhet të jetë plotësisht pa yndyrë, grimca të lira, pluhur bojrave, etj. Sipërfaqet me lagështi të bllokuar (p.sh. lagështia nën pllaka) duhet të jenë plotësisht të thara para aplikimit të llakut.

 Llaku ofron një sipërfaqe dekorative që nuk rrëshqet. Falë fleksibilitetit të tij të lartë, është ideal për aplikim në ballkone, çati të sheshta, vendkalime, anët e pishinës, etj., në banesa ose hapësirat komerciale.

Media sociale : FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: LLAK PËR STAMPIME NË BETON

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

10-12 (m²/Lt)

Hollimi

20-25% Solvent

Sipërfaqe Përdorimi

Beton

Specifikime
Paketimi

20lt

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “LLAK PËR STAMPIME NË BETON”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

LLAK PËR STAMPIME NË BETON
LLAK PËR STAMPIME NË BETON
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart