LESH GURI ME ALUMIN CHIMENEA

Vlerëso Produktin

940L94,700L

Pllaka leshi guri të veshura me alumin për aplikime në oxhaqe, jo e djegshme, për akustike dhe izolimi termik, nuk ndikohet nga kushtet mjedisore.

SPECIFIKIMET

 • Trashësia 3cm
 • Gjatësia 1m
 • Gjerësia 60cm
 • Dëndësia 150 kg/m3
 • Copa në paketim 12
 • M2/paketim 7.2
 • M2/paletë 100.8
 • Paketa në paletë 14

940L94,700L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

LESH GURI ME ALUMIN CHIMENEA

LESH GURI ME ALUMIN CHIMENEA pllaka leshi guri të veshura me alumin për aplikime në oxhaqe, jo e djegshme, për akustike dhe izolimi termik, nuk ndikohet nga kushtet mjedisore. Veshur në njërën anë me shtresë alumini. Dimensionet e produktit mbeten konstante dhe e pandryshuar me kalimin e kohës.

Cilësia

Chimenea S DP10 ALU ka një certifikatë konformiteti me standardin EN 13162, si dhe certifikatën EUCEB që siguron pajtueshmëri me rregulloret e BE-së për biodegradueshmërinë e fibrave minerale dhe për këtë arsye nuk klasifikohet si e rrezikshme për shëndetin.

PËRPARËSITË

 • Veti të shkëlqyera të izolimit termik
 • Rezistencë e lartë ndaj zjarrit
 • Rezistencë e lartë ndaj temperaturave të larta
 • Qëndrueshmëria dimensionale
 • Thjeshtësia dhe lehtësia e zbatimit
 • Lehtësia e prerjes
 • Certifikimi EUCEB – Material i biodegradueshëm, i sigurt për shëndetin

KARAKTERISTIKAT TEKNIKE

 • Koeficienti i përçueshmërisë termike λD 0.035 W/mK
 • Klasa e reagimit ndaj zjarrit A1 – material i padjegshëm
 • Faktori i rezistencës ndaj difuzionit të avullit të ujit µ ~1
 • Delaminimi >7.5 kPa
 • Tensioni gjatë ngjeshjes 10%-she >20 kPa
Përshkrim i produktit

Knauf Insulation prodhon lesh mineral guri produkte izoluese. Ato janë në dispozicion në formën e pllaka ose rrotulla, dhe gjithashtu pllaka. Dendësia për leshi mineral guri shkon nga 10 në 85 kg / m³. Në përgjithësi, leshi mineral guri përbëhet nga> = 92.5% material inert. Pjesa inerte është bërë prej qelqi të ricikluar (e jashtme kulle, deri në 80% të përbërjes) dhe kryesisht rërë dhe dolomiti. Pjesa e mbetur <= 7.5% është bërë me lidhës përbërësit. Në Knauf Izolim, lidhësja e përdorur për të produktet e GMW janë lidhësi ECOSE, origjina e të cilit është niseshte bimore.

MË SHUMË INFORMACION

Aplikimi

Paneli Chimenea S DP10 ALU është një lesh guri i veçantë për zjarrin energjetik dhe aplikimet e temperaturave të larta. I reziston temperaturave deri në 650 ° C në punë të vazhdueshme. Vendosni pllakat Chimenea S në anën e aluminit të pllakës Chimenea S duhet të instalohet në një distancë nga vendi i zjarrit siç specifikohet nga secili prodhues. fireplace.

Paketimi dhe magazinimi

Produkti Chimenea S DP10 ALU dorëzohet në paketim kartoni Produktet duhet të ruhen në një hapësirë ​​të thatë, të mbyllur ose të mbyllur. Në raste të jashtëzakonshme, paketimet ruhen jashtë duhet të mbrohet nga një mbulesë e papërshkueshme nga uji. Paketimet nuk duhet të vendosen direkt në tokë.

Cilësia

Produkti Chimenea S DP10 ALU ka një certifikatë konformiteti me standardin EN 13162, si dhe certifikatën EUCEB siguron pajtueshmëri me rregulloret e BE-së për biodegradueshmërinë e fibrave minerale dhe për këtë arsye nuk është kategorizuar si të rrezikshëm për shëndetin.

 

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: LESH GURI ME ALUMIN CHIMENEA

Njësia

m2, Paketim 7.2m2, Paletë 100.8m2

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “LESH GURI ME ALUMIN CHIMENEA”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

LESH GURI ME ALUMIN CHIMENEA
LESH GURI ME ALUMIN CHIMENEA

940L94,700L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart