LLAÇ RIPARUES FIBREN GP 70

Vlerëso Produktin

1,000L

FIBREN GP 70

Llaç riparues me bazë çimento, rezinash sintetike dhe adetivë special
KARAKTERISTIKAT
Pluhur çimentoz për meremetime me rezistencë të lartë mekanike, për mbushje trashësie deri 60 mm/shtresë, nuk tkurret, për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm. Ofron punuemshmëri të lartë, ngjitshmëri, rezistencë ndaj ngricës, goditjeve dhe lagështisë. Për arsye të lidhjeve hidraulike, të polimerëve të posaçëm, të inertëve të përzgjedhura dhe të fibrave sintetike që përmban, nuk çahet dhe nuk rrëshket në trashësi të mëdha.

1,000L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

LLAÇ RIPARUES FIBREN GP 70

LLAÇ RIPARUES FIBREN GP 70 me bazë çimento, rezinash sintetike dhe adetivë special. Pluhur çimentoz për meremetime me rezistencë të lartë mekanike, për
mbushje trashësie deri 60 mm/shtresë, nuk tkurret, për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm. Ofron punuemshmëri të lartë, ngjitshmëri, rezistencë ndaj ngricës, goditjeve dhe lagështisë. Për arsye të lidhjeve hidraulike, të polimerëve të posaçëm, të inertëve të përzgjedhura dhe të fibrave sintetike që përmban, nuk çahet dhe nuk rrëshket në trashësi të mëdha.

FUSHA E APLIKIMIT

FIBREN GP 70, meremeton të gjitha konstruksionet e parregullta në trashësi deri 6 cm, me një shtresë, pa kallëpe dhe është i përshtatshëm për të gjitha punimet e meremetimit të betonit, rregullim të cepave të thyera në shkallë, ballkone, kolona, vrima, krijim ulluqesh.

MËNYRA E PËRDORIMIT

  1. Përgatitja e sipërfaqes
    Nënshtresa duhet të jetë e pastër nga pluhurat dhe materialet e kalbura dhe të laget mirë ose të astarohet me stabilizues mikromolekular BETON CONTACT para aplikimit.
  2. APLIKIMI
    Hedhim pluhurin çimentor në ujë të pastër, në raport 25 kg pluhur në 5,5 l ujë dhe përziejmë me trapan xhirosh të ulëta ose betoniere derisa të krijohet një masë homogjene, e përshtatshme për çdo përdorim. Masa ngelet e punueshme për 3 orë dhe zbatohet ose me mistri për meremetime ose me makineri hedhëse në qoftë se sipërfaqet kanë nevojë për një material mbulues me rezistenca të larta mekanike.

KONSUMI
Rreth 18 kg/m2 /cm trashësi shtresë

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: LLAÇ RIPARUES FIBREN GP 70

Paketimi

25kg

Ngjyra

Gri

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “LLAÇ RIPARUES FIBREN GP 70”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart