BOJAK MEGAFUGA 3-20 mm

1,000L

MEGAFUGA

Stuko për mbushjen e fugave me bazë çimento me granulometri të seleksionuar dhe me një qendrueshmëri të lartë ndaj ujit. Shërben për mbushjen e fugave nga 3 – 20 mm.

KARAKTERISTIKAT TEKNIKE

 • Është material në formë pluhuri me bazë çimento,me pluhur guri natyral me granulometri të seleksionuar, rezina sintetike, adetivë hidrofobikë dhe pigmente ngjyrues.
 • Punueshmëri dhe hapje mjaft e mirë.
 • Pastrohet lehtësisht.
 • Në përfundim jep një sipërfaqe të lëmuar.
 • I papërshkueshëm nga uji.
 • Rezistencë të lartë kundrejt bazave (alkaleve) dhe detergjentëve.
 • Rezistente ndaj gërryerjes (korrozionit)
 • Rezistente ndaj rrezatimit UV.
 • Parandalon proçesin e efloreshencës.
 • Sipas klasifikimit të EN 13888 i përket kategorisë CG2-WA.
Tags: ,

1,000L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

BOJAK MEGAFUGA 3-20 mm

BOJAK MEGAFUGA 3-20 mm Stuko për mbushjen e fugave me bazë çimento me granulometri të seleksionuar dhe me një qendrueshmëri të lartë ndaj ujit. Shërben për mbushjen e fugave nga 3 – 20 mm.

KARAKTERISTIKAT TEKNIKE

 • Është material në formë pluhuri me bazë çimento,me pluhur guri natyral me granulometri të seleksionuar, rezina sintetike, adetivë hidrofobikë dhe pigmente ngjyrues.
 • Punueshmëri dhe hapje mjaft e mirë.
 • Pastrohet lehtësisht.
 • Në përfundim jep një sipërfaqe të lëmuar.
 • I papërshkueshëm nga uji.
 • Rezistencë të lartë kundrejt bazave (alkaleve) dhe detergjentëve.
 • Rezistente ndaj gërryerjes (korrozionit)
 • Rezistente ndaj rrezatimit UV.
 • Parandalon proçesin e efloreshencës.
 • Sipas klasifikimit të EN 13888 i përket kategorisë CG2-WA.

FUSHA E PËRDORIMIT

Megafuga 3 – 20 mm përdoret per stukimi i fugave midis pllakave prej qeramike poroze, monocotto, bicotto, gres porcelan dhe gur natyral me hapësirë 3 – 8 mm. Për stukimin e dyshemeve dhe veshjeve të jashtme, kur kërkohet një rritje e papërshkrueshmërisë, elasticitetit dhe forcës
mekanike, për sipërfaqe me vibrim, për sipërfaqe me bymim dhe tkurrje (tarraca, dysheme me ngrohje, pishina, shatërvane etj) stuko Megafuga duhet përforcuar me 500 gr adetiv DW 17 të holluar me 700 – 1000 ml ujë për një qese Megafuga 5 Kg.

MËNYRA E PËRGATITJES

Përziejmë 5 Kg Megafuga me 1 – 1.5 l ujë të pastër me anën e një përzierësi elektrik me xhiro të ngadalta, e përziejmë derisa të përfitohet një masë homogjene. Më pas përzierja e homogjenizuar lihet në qetësi për 10 min. Përpara përdorimit këshillohet që tretësira të përzihet përsëri. Kur duhet të bëjmë përforcimin e Megafuga me adetivin DW 17 përpara hollojmë 500 gr. DW 17 në një enë me 700 – 1000 ml. ujë dhe me pas zbrazim ngadalë pluhurin e Megafuga të cilin e përziejmë në të njëjtën mënyrë si më lart.

MËNYRA E APLIKIMIT

Megafuga 3 – 20 mm
Hapësirat midis pllakave mbushen lehtësisht duke përdorur një mallë prej gome. Heqja e masës së mbetur duhet të bëhet me një sfungjer të lagësht në momentin kur Megafuga të ketë arritur qëndrueshmërinë e konsistencën e këkuar (konsistencë kjo që arrihet për rreth 20 minuta mbas aplikimit të Megafuga). Pastrimi pëfundimtar i pllakave bëhet me një copë të thatë. Pastrimi pëfundimtar mund të bëhet edhe mbas një dite kur materiali është forcuar, në këtë rast zgjidhet një copë e pështatshme për pastrim.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: BOJAK MEGAFUGA 3-20 mm

Paketimi

5kg

Ngjyra

15 kartela sipas katallogut

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “BOJAK MEGAFUGA 3-20 mm”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart