BOJAK EPOFUGA EFG-6700

4,100L

EPOFUGA EFG-6700

Dy – komponent EPOXY, mbushës për fuga dhe ngjitës për dysheme dhe mure

PËRSHKRIMI

EPOFUGA EFG – 6700 është stuko pllakash 2 – komponentësh me bazë epokside pa praninë e solventëve. Produkti karakterizohet nga rezistenca në ngjeshje të lartë, përkulje dhe forcë ngjitës të lartë. EPOFUGA EFG – 6700 është rezistent ndaj disa acideve, bazave, agjentëve gërryes për beton, agjentëve të pastrimit, ujit të detit dhe ujit të kripur. EPOFUGA EFG – 6700 ka punueshmëri të shkëlqyer për aplikime në dysheme dhe për aplikime në mur. Gjithashtu pastrohet lehtë me ujë para se të forcohet. Të përshtatshme për dimensione fuge nga 0 – 12 mm. Produkti është klasifikuar si stuko pllakash me normën RG2 sipas EN 13888 dhe si ngjitës pllakash me normën R2T sipas EN 12004.

4,100L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

BOJAK EPOFUGA EFG-6700

BOJAK EPOFUGA EFG-6700 Dy – komponent EPOXY, mbushës për fuga dhe ngjitës për dysheme dhe mure

PËRSHKRIMI

EPOFUGA EFG – 6700 është stuko pllakash 2 – komponentësh me bazë epokside pa praninë e solventëve. Produkti karakterizohet nga rezistenca në ngjeshje të lartë, përkulje dhe forcë ngjitës të lartë. EPOFUGA EFG – 6700 është rezistent ndaj disa acideve, bazave, agjentëve gërryes për beton, agjentëve të pastrimit, ujit të detit dhe ujit të kripur. EPOFUGA EFG – 6700 ka punueshmëri të shkëlqyer për aplikime në dysheme dhe për aplikime në mur. Gjithashtu pastrohet lehtë me ujë para se të forcohet. Të përshtatshme për dimensione fuge nga 0 – 12 mm. Produkti është klasifikuar si stuko pllakash me normën RG2 sipas EN 13888 dhe si ngjitës pllakash me normën R2T sipas EN 12004.

FUSHAT E APLIKIMIT

Epofuga EFG 6700 aplikohet kudo ku kërkohet rezistenë e lartë mekanike dhe rezistencë e lartë ndaj lëndëve kimike. Produkti përdoret për përdorim industrial. Ai është i përshtatshëm për ngjitjen e pllakave në dysheme dhe në mure gjithashtu për mbushjen e fugave në zonat industriale si fabrikat e birrës, qumështit, laboratore, thertoreve dhe në sektorë të tjerë të ushqimit ose industrisë kimike, si dhe në pishina, kuzhina etj. Sipas W – 347, EPA 330,5 dhe EPA 110.2 EPOFUGA EFG – 6700 është gjithashtu i përshtatshëm për sipërfaqe në kontakt të drejtpërdrejtë me produktet ushqimore.

MBUSHJA E FUGAVE

Përzierja hidhet gradualisht në nyjet e thata dhe të pastra dhe hapet duke përdorur një mallo gome në drejtim diagonal me fugën, për ti mbushur ato plotësisht dhe për të hequr materialin e tepërt. Sasia tjetër e fugës epokside që mbetet në sipërfaqet e pllakave largohet duke përdorur një sfungjer të njomë pak të fortë. Më pas, pllakat pastrohen përsëri me një sfungjer të butë të pastër dhe pak të njomë. Përdorimi i ujit të vakët e bën pastrimin më të lehtë. Për pastrim më të lehtë, në ujë shtohet 10% (në peshë) alkool.

JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA
24 muaj nga data e prodhimit në qoftë se ruhet në paketim origjinal të mbyllur, në zonat e mbrojtura nga lagështia dhe ekspozimit të drejtpërdrejtë të diellit. Temperatura e ruajtjes rekomandohet midis +5°C dhe +35°C.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: BOJAK EPOFUGA EFG-6700

Paketimi

5kg

Ngjyra

15 kartela sipas katallogut

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “BOJAK EPOFUGA EFG-6700”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart