AUTOLIVELANT TECNOFLOOR 10

1,800L

TECNOFLOOR 10

Me përmbajtje të lartë çimento dhe aditivësh të modifikuar.
PËRSHKRIMI
TECNOFLOOR 10 është një autonivelant me bazë çimento, aditivë të modifikuar i cili përdoret për shtrim dhe nivelim dyshemesh. Është i klasifikuar si CT – C40 – F10 – AR2 në bazë të stadardit EN 13813.

FUSHA E APLIKIMIT

  • Përdoret për përgatitjen e sipërfaqeve të lëmuara ose shtresave përpara vendosjes së materialeve si pllaka qeramike, parkete etj.
  • Gjithashtu përdoret si shtresë e fundit për themele, magazina, papafingo, etj.

1,800L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

AUTOLIVELANT TECNOFLOOR 10

AUTOLIVELANT TECNOFLOOR 10 me përmbajtje të lartë çimento dhe aditivësh të modifikuar.
PËRSHKRIMI
TECNOFLOOR 10 është një autonivelant me bazë çimento, aditivë të modifikuar i cili përdoret për shtrim dhe nivelim dyshemesh. Është i klasifikuar si CT – C40 – F10 – AR2 në bazë të stadardit EN 13813.

FUSHA E APLIKIMIT

  • Përdoret për përgatitjen e sipërfaqeve të lëmuara ose shtresave përpara vendosjes së materialeve si pllaka qeramike, parkete etj.
  • Gjithashtu përdoret si shtresë e fundit për themele, magazina, papafingo, etj.

MËNYRA E PËRGATITJES

1. Përgatitja e suportit

Suporti duhet të jetë i pastër, pa praninë e pluhurave, pjesëve të shkëputura, vajrave, verniqeve, etj. Fillimisht, sipërfaqja trajtohet me një astar akrilik HYDROPRIMER. Produkti TECNOFLOR 10 aplikohet mbas tharjes së plotë, afërsisht mbas dy orësh mbas aplikimit të HYDROPRIMER. Konsumimi i astarit: 200 – 300 g/m2.

2. MËNYRA E APLIKIMIT

TECNOFLOOR 10 shtohet gradualisht në një sasi uji rreth 5 – 5,5L nën një përzierje të vazhdueshme deri sa të formohet një masë homogjene dhe e rrjedhshme. Përzierja lihet 3 minuta në qetesi dhe më pas përzihet përsëri. TECNOFLOOR 10 hidhet në një shtresë të vetme në sipërfaqen e paratrajtuar me astar deri sa të arrihet trashësia e dëshiruar. Sapo produkti të jetë niveluar kalohet me një rrrul me dhëmbëza në mënyrë që të nxjerrë ajrin brenda masës së formuar. Temperatura e aplikimit duhet të jetë ndërmjet +5o C dhe +35o C.

KONSUMI

Afërsisht. 1,65 Kg/m2 për mm trashësi shtresë.

PAKETIMI

TECNOFLOOR 10 është i ambalazhuar në thasë 25 Kg.

JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA

12 muaj nga data e prodhimit nëse ruhet në paketim origjinal dhe të pahapur. Duhet të mbrohet nga ekspozimi i drejtpërdrejtë në diell dhe nga ngrica.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: AUTOLIVELANT TECNOFLOOR 10

Paketimi

25kg

Ngjyra

Gri

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “AUTOLIVELANT TECNOFLOOR 10”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart