ASTAR ME BAZË REZINASH

Vlerëso Produktin

FLOORCOAT PRIMARY

Astar me bazë rezinash akrilike në dispersion ujor, per trajtimin e fushave sportive
KARAKTERISTIKAT
Astar për ambiente të brendshme dhe të jashtme me bazë rezinash akrilike në dispersion ujor dhe fillerash me granulometri të seleksionuar.
Për shkak te formulacionit te produktit FLOORCOAT PRIMARY ka ngjitshmëri shumë të mirë dhe jetëgjatësi. Produkti ka rezistencë te lartë ndaj kushteve të ndryshme të motit. Produkti ka veti shumë të mira ngjitëse si në sipërfaqë të reja ashtu edhe në ato të paralyera.

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

ASTAR ME BAZË REZINASH

ASTAR ME BAZË REZINASH FLOORCOAT PRIMARY
Astar me bazë rezinash akrilike në dispersion ujor, per trajtimin e fushave sportive
KARAKTERISTIKAT
Astar për ambiente të brendshme dhe të jashtme me bazë rezinash akrilike në dispersion ujor dhe fillerash me granulometri të seleksionuar.
Për shkak te formulacionit te produktit FLOORCOAT PRIMARY ka ngjitshmëri shumë të mirë dhe jetëgjatësi. Produkti ka rezistencë te lartë ndaj
kushteve të ndryshme të motit. Produkti ka veti shumë të mira ngjitëse si në sipërfaqë të reja ashtu edhe në ato të paralyera.

FUSHAT E PËRDORIMIT

FLOORCOAT PRIMARY përdoret per trajtimin e fushave sportive para lyerjes me FLOORCOAT FINAL si për shembull, fusha tenisi, fusha basketbolli, fusha handbolli, fusha volejbolli, pisten e tartarit në fusha futbolli, etj. Aplikohet mbi sipërfaqe betoni, asfalti, etj.

MËNYRA E PËRDORIMIT

  1. Përgatitja e sipërfaqes
    Suporti ku do të aplikohet FLOORCOAT PRIMARY paraprakisht duhet të pastrohet nga pluhurat si edhe mbetjet e naftës, vajrave verniqeve, dylli dhe nga materialet kundër ngjitjes. Pastrimi i vajrave, verniqeve, dyllit apo materialve kundër ngjitjes realizohet mekanikisht ose në mënyrë manuale. Me pas bëhet astarosja e sipërfaqes duke përdorur produktin FLOORCOAT PRIMARY.
  2. Përgatitja e produktit
    FLOORCOAT PRIMARY mund të hollohet me 10% – 15% ujë dhe përzihet me anën e një mikseri të përshtatshëm per homogjenizim. Me pas bëhet aplikimi i produktit duke përdorur një furçe, rrul ose me spërkatje. Aplikimi i produktit FLOORCOAT FINAL bëhet 12 – 24 orë mbas aplikimit të shtresës se astarit.

PAKETIMI
Ne kova 5 Kg dhe 10 Kg
KONSUMI
Sipërfaqe e lëmuar: 250 – 300 gr/m2 / shtresë
JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA
Ruhet në një ambalazh të mbyllur mirë në mjedise të thata dhe me hije me lagështi të ulët, të paktën për 12 muaj nga data e prodhimit.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ASTAR ME BAZË REZINASH”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

ASTAR ME BAZË REZINASH
ASTAR ME BAZË REZINASH
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart