ASTAR DY KOMPONENTËSH METALI

Vlerëso Produktin

RESIN PRIMER RE 1800

Astar dy komponentësh me bazë uji

PËRSHKRIMI

RESIN PRIMER RE 1800 është një produkt dy-komponentësh, me bazë uji. Produkti ofron rezistencë të lartë fiziko mekanike, si për shembull
rezistencë ndaj gerryerjes, rezistece ndaj ujit, acideve, alkaleve, produkteve të naftës etj. Gjithashtu i jep sipërfaqeve metalike mbrojtje ndaj korrodimit dhe ndryshkjes.

 

SKU: N/A Tags: ,

S’ka stok për këtë produkt dhe s’mund të blihet.

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

ASTAR DY KOMPONENTËSH METALI

ASTAR DY KOMPONENTËSH METALI RESIN PRIMER RE 1800 me bazë uji
PËRSHKRIMI
RESIN PRIMER RE 1800 është një produkt dy-komponentësh, me bazë uji. Produkti ofron rezistencë të lartë fiziko mekanike, si për shembull rezistencë ndaj gerryerjes, rezistece ndaj ujit, acideve, alkaleve, produkteve të naftës etj. Gjithashtu i jep sipërfaqeve metalike mbrojtje ndaj korrodimit dhe ndryshkjes.

FUSHA E APLIKIMIT

RESIN PRIMER RE 1800 përdoret si PRIMER mbi sipërfaqe metalike per ti dhënë mbrojtje sipërfaqes metalike nga lagështia dhe mbrojtje nga korrodimi.

UDHËZIME PËR PËRDORIM

Sipërfaqja duhet të jetë

  • E qëndrueshme.
  • Pa praninë e materialeve që parandalojnë lidhjen, p.sh. pluhur, grimca të lirshme, yndyrna etj. Gjithashtu ajo duhet të përgatitet sipas natyrës së sipërfaqes. Pas kësaj, në sipërfaqe duhet të pastrohen mirë nga pluhuri me një fshesë me korent.

PROÇEDURA E APLIKIMIT

Komponenti A (rezina) dhe komponenti B (forcuesi) janë të mbushur në dy kova të veçanta, në proporcion të paracaktuar në raport peshe. E gjithë sasia e komponentit B duhet shtuar në komponent A. Përzierja e 2 komponentëve duhet të bëhet për rreth 5 minuta, duke përdorur një mikser me shpejtësi të ulët (300 rrotullime / min). Është e rëndësishme që për të arritur një përzierje të plotë të përzihet mirë pranë anëve dhe në fund të kovës, në mënyrë që të arrihet një shpërndarje uniforme e forcuesit. RESIN PRIMER RE 1800 aplikohet siç është ose i holluar deri me 10% me ujë. Produkti mund të aplikohet me një furçë ose rrul.

KONSUMI

300 gr/m2 per shtrese.

PAKETIMI

I ambalazhuar ne kuti metalike, A+B 4 Kg.

JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA

12 muaj nëse ruhet në paketim original dhe të pahapura në vende të thata dhe në temperatura ndërmjet 5 – 25o C .

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: ASTAR DY KOMPONENTËSH METALI

Paketimi

1kg, 3kg

Ngjyra

E Zezë

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ASTAR DY KOMPONENTËSH METALI”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart