ADETIV PËR PËRMIRSIMIN E LLAÇIT

Vlerëso Produktin

350L2,200L

LATEX

është adetiv për përmirësimin e llaçrave me bazë çimentoje.
PËRSHKRIMI
Latex është një polimer sintetik, për përmirësimin e llaçrave me bazë çimento dhe shtresash betoni.

SKU: N/A Tags: ,

350L2,200L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

ADETIV PËR PËRMIRSIMIN E LLAÇIT

ADETIV PËR PËRMIRSIMIN E LLAÇIT LATEX është një polimer sintetik, për përmirësimin e llaçrave me bazë çimento dhe shtresash betoni.
PËRDORIMI I LATEX

  • Shtresë lidhëse ndërmjet betonit të vjetër dhe të ri ose llaçit.
  • Përmirësimin e llaçit dhe rifiniturave me bazë çimento dhe gëlqereje.
  • Rrit ngjitshmërinë e llaçrave dhe papërshkueshmërinë nga uji.
  • Përdoret për llaçrat hidroizolues me bazë çimento duke siguruar rezistencë ndaj presionit hidrostatik.
  • Përdoret për përmirësimin e rezistencës së llaçrave të themeleve.
  • Permirëson ndjeshem aftësinë ngjitëse të kollrave, dhe rifiniturave.
  • Mbron sipërfaqet e betonit nga dehidratimi.
  • Përdorimi i LATEX rrit ndjeshëm ngjitshmërinë, rezistencën mekanike, elasticitetin dhe papërshkueshmërinë nga uji të produkteve të ndërtimit me bazë çimento.

PËRGATITJA E SUPORTIT

Suportet mbi të cilat do të aplikohet produkti duhet të jenë të pastra nga të gjitha pluhurat, yndyrnat, vajrat, mbetjet e finos, bojrat etj.
APLIKIMI

LATEX përzihet me ujin dhe raporti i përzierjes varet nga karakteristikat që duam t’i japim llaçrave dhe ngjitësave për pllaka. Raporti i përzierjes së LATEX me ujin nuk duhet të jetë më i ulët se 1:5. Nëse ky raport do të jetë shumë i vogël atëherë nuk do të kemi përmirësim dhe përforcim të vetive të llaçrave dhe ngjitësave me bazë çimento. Për përgatitjen e përzierjes së betonit dhe llaçit tradicional, fillimisht hidhet LATEX e më pas çimento dhe rërë për të shmangur krijimin e kokrrizave. Përdorimi i tij rrit ndjeshëm punueshmërinë e produktit dhe kohën e tharjes. Të gjithë llaçrat me bazë çimento të cilat përzihen me LATEX karakterizohen nga ngjitshmëri dhe elasticitet më i lartë se llaçrat të cilët nuk shoqërohen nga LATEX.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: ADETIV PËR PËRMIRSIMIN E LLAÇIT

Paketimi

1kg, 5kg, 10kg

Ngjyra

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ADETIV PËR PËRMIRSIMIN E LLAÇIT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

ADETIV PËR PËRMIRSIMIN E LLAÇIT
ADETIV PËR PËRMIRSIMIN E LLAÇIT

350L2,200L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart