VESHJE DEKORATIVE GRAFITI

Vlerëso Produktin

750L

GRAFITI

Veshje dekorative që shërben për trajtimin e fasadave dhe sipërfaqeve të brendshme.
Klasifikimi i produktit
GRAFITI klasifikohet sipas EN 998 – 1.
KARAKTERISTIKAT

  • Për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm.
  • Rezistencë e lartë ndaj kushteve atmosferike.
  • Punueshmeri e mirë.
  • Formon një struktërë të qëndrueshme dhe jetëgjatë.
SKU: N/A Tags: ,

750L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 1

VESHJE DEKORATIVE GRAFITI

VESHJE DEKORATIVE GRAFITI Veshje dekorative që shërben për trajtimin e fasadave dhe sipërfaqeve të brendshme.
Klasifikimi i produktit
GRAFITI klasifikohet sipas EN 998 – 1.
KARAKTERISTIKAT

  • Për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm.
  • Rezistencë e lartë ndaj kushteve atmosferike.
  • Punueshmeri e mirë.
  • Formon një struktërë të qëndrueshme dhe jetëgjatë.

FUSHA E PËRDORIMIT

GRAFITI është i përshtatshëm për krijimin e veshjeve dekorative me cilësi mjaft të mira hidroizoluese ngjitëse dhe elastike. Përdoret dhe për krijimin e veshjeve dekorative mbi sipërfaqe të mbushura me llaç çimento ose llaç themelor termoizolues të cilët paraprakisht është rrafshuar me Tecnofix ose një nga produktet e linjës DW Conexion. Gjithashtu përdoret në sistemet e jashtme termoizoluese si veshje dekorative.

PROÇEDURA E APLIKIMIT

Përgatitja e suportit
Suporti ku do të aplikohet GRAFITI paraprakisht duhet të pastrohet nga pluhurat si edhe mbetjet e naftës, vajrave verniqeve, dylli dhe nga materialet kundër ngjitjes. Pastrimi i vajrave, verniqeve, dyllit apo materialve kundër ngjitjes realizohet mekanikisht ose në mënyrë manuale.
Përpara aplikimit të GRAFITI suporti duhet të nivelohet me astarin e thatë TECNOFIX. Suportet duhet të jenë të sheshta dhe mekanikisht të qëndrueshme në funksion të qëllimit të përdorimit.
MËNYRA E APLIKIMIT
GRAFITI aplikohet me anën e një malle metalike të drejtë direkt mbi sipërfaqen e paratrajtuar me astarin TECNOFIX LIQUID. Mbas vendosje së produktit mbi suport bëhet fërkimi me anë të një malle plastike në mënyrë që të krijohen strukturat që duam.
PAKETIMI
GRAFITI është i ambalazhuar në thasë 25 Kg.
JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA
12 muaj nga data e prodhimit nëse ruhet në ambalazh origjinal të pahapur dhe i mbrojtur nga ekspozimi i drejtpërdrejtë ndaj diellit dhe nga ngricat.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: VESHJE DEKORATIVE GRAFITI

Paketimi

25kg

Granulimi

1.5 mm Full, 2 mm Strukturë, 3 mm Strukturë

Ngjyra

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “VESHJE DEKORATIVE GRAFITI”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart