RËRË KUARCI PËR DYSHEME

Vlerëso Produktin

1,500L

QUARTZ

Rërë kuarci e industrializuar, me trashësi kokrre të shkallëzuar.

KARAKTERISTIKAT

Rërë kuarc e industrializuar, me trashësi kokrre të shkallëzuar me fortësi të lartë 6 – 7 të shkallës Mosh. Eshtë kimikisht rezistente, nuk ndikohet nga cilësitë kimike të materialit sintetiki dhe ndotja atmosferike. Nuk ndikohet me kalimin e kohës dhe nuk ndryshohet si pluhuri i mermerit. E përshtatshme për përzierje me çimento, gëlqere si dhe rrëshira epokside dhe bojra.

SKU: N/A Tags: ,

1,500L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 1

RËRË KUARCI PËR DYSHEME

RËRË KUARCI PËR DYSHEME QUARTZ
Rërë kuarci e industrializuar, me trashësi kokrre të shkallëzuar.

KARAKTERISTIKAT

Rërë kuarc e industrializuar, me trashësi kokrre të shkallëzuar me fortësi të lartë 6 – 7 të shkallës Mosh. Eshtë kimikisht rezistente, nuk ndikohet nga cilësitë kimike të materialit sintetiki dhe ndotja atmosferike. Nuk ndikohet me kalimin e kohës dhe nuk ndryshohet si pluhuri i mermerit. E përshtatshme për përzierje me çimento, gëlqere si dhe rrëshira epokside dhe bojra.

FUSHAT E APLIKIMIT

Të shumta janë zbatimet e Rërës kuarcore në industri si dhe në shumë përdorime ndërtimore. Eshtë ideale për dysheme industriale, llaç nivelim i hollë dyshemeje, konstruksione kullimi, filtra pishina dhe uji të pijshëm. Eshtë ideale për pudrosje lyerjesh me bojra epokside dyshemeshë për krijim sipërfaqesh antirëshqitëse.

KONSUMI
Në bazë të fushës së aplikimit
JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA
Produkti ruhet në vënde të mbuluara me lagështi të ulët, për kohë të papërcaktuar.
PAKETIMI
Thasë letre 25 Kg

KARAKTERISTIKA TEKNIKE

  • Forma-Ngjyra Material i thatë kokërmadhësje të shkallëzuar-Bezh
  • Përbërja SiO2
  • Përmbajtje lagështie 0%
  • Kokërmadhësia 0-0,8 mm
  • Pesha specifike 1,45±0,05 kg/lt

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: RËRË KUARCI PËR DYSHEME

Paketimi

25kg

Granulimi

Quartz 0.25, Quartz 0.5, Quartz 0.8, Quartz 1.2, Quartz 1.8

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “RËRË KUARCI PËR DYSHEME”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart