NGJITËS PËR MATERIALE GOME

Vlerëso Produktin

2,500L6,600L

RUBBER ECO 530

Ngjitës për montimin e elementëve prej gome me bazë dispersion ujor, pa prani solventi.

KARAKTERISTIKAT

  • DW RUBBER ECO 530 është ngjitës me bazë emulsioni ujor dhe pa prani të VOC – ve.
  • DW RUBBER ECO 530 ka ngjitshmëri të lartë edhe në sipërfaqe jo poroze.
  • DW RUBBER ECO 530 arrin një nivel të lartë të fleksibilitetit dhe ngjitshmërisë.
  • DW RUBBER ECO 530 përdoret edhe për ngjitjen e paneleve të polisterolit në mure dhe tavane.
SKU: N/A Tags: ,

2,500L6,600L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

NGJITËS PËR MATERIALE GOME

NGJITËS PËR MATERIALE GOME DW RUBBER ECO 530
Ngjitës për montimin e elementëve prej gome me bazë dispersion ujor, pa prani solventi.

KARAKTERISTIKAT

  • DW RUBBER ECO 530 është ngjitës me bazë emulsioni ujor dhe pa prani të VOC – ve.
  • DW RUBBER ECO 530 ka ngjitshmëri të lartë edhe në sipërfaqe jo poroze.
  • DW RUBBER ECO 530 arrin një nivel të lartë të fleksibilitetit dhe ngjitshmërisë.
  • DW RUBBER ECO 530 përdoret edhe për ngjitjen e paneleve të polisterolit në mure dhe tavane.

PROÇEDURA E APLIKIMIT

Përgatitja e sipërfaqes
Sipërfaqja duhet të jetë plotësisht e thatë, absorbuese, e niveluar, mekanikisht e qëndrueshme, pa pluhur, Grimca të lirshme, bojra, dyll, vaj, ndryshk, dhe gjurmë gipsi. Përmbajtja e lagështisë duhet të jetë më e ulët se maksimumi i përcaktuar nga prodhuesit, 2-3% për dysheme me bazë çimento dhe 0.5% për dysheme me bazë anhidriti. Kontrolloni lagështinë gjatë gjithë trashësisë së shtresës, duke përdorur një higrometër. Shtresat notuese mbi izolime apo shtresa të lehtësuara dhe pllakat duhet të pajisen me një shtresë vapore për të parandaluar kondensimin e lagështisë.

APLIKIMI

Para përdorimit, përzieni ngjitësin. Nëse kemi formimin e cipës sipërfaqësore, në çdo rast bëhet heqja e saj. DW RUBBER ECO 530 aplikohet mbi sipërfaqe me anën e një malle të dhëmbëzuar të përshtatshme për parkete. Koha e punueshmërisë së produktit DW RUBBER ECO 530 është maksimalisht 30 minuta në kushte normale temperature dhe lagështie. Nëse gjatë aplikimit shohim formimin e cipës ngjitësi hiqet dhe riaplikohet. Temperatura e ambientit duhet të jetë mbi +10°C.

KONSUMI
Në varësi të llojit të mallës së përdorur: 200 – 400 g/m².
PAKETIMI
DW RUBBER ECO 530 është në dispozicion në 5 Kg dhe 15 Kg në ngjyrë bezhë.
JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA
24 muaj nëse ruhet në një vend të ftohtë në paketim origjinal dhe të pahapur.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: NGJITËS PËR MATERIALE GOME

Paketimi

5kg, 15kg

Ngjyra

Bezhë

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “NGJITËS PËR MATERIALE GOME”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

NGJITËS PËR MATERIALE GOME
NGJITËS PËR MATERIALE GOME

2,500L6,600L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart