LESH GURI NATURBOARD ME ALUMIN

Vlerëso Produktin

540L38,900L

NaturBoard SILENCE ALU

Panel izolues i ngurtë në lesh mineral të veshura me alumini me tela PE në njërën anë.

SPECIFIKIMET

 • Trashësia 4cm
 • Gjatësia 1m
 • Gjerësia 60cm
 • Dëndësia 70 kg/m3
 • Copa në paketim 10
 • M2/paketim 7.2
 • M2/paletë 72
 • Paketa në paletë 26

540L38,900L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 1

LESH GURI NATURBOARD ME ALUMIN

LESH GURI NATURBOARD ME ALUMIN paneli i leshit mineral të ngurtë të veshur në njërën anë me alumini me tela PE, prodhuar me përdorimin e Ecose Technology®. NaturBoard Silence Alur ju lejon të arrini izolimin më të mirë termik në hapësirën më të vogël të mundshme, falë vlerës së shkëlqyeshme të përcjellshmërisë termike (λD 0,034 W / mK), ndërsa siguron kontrollin e avujve të ujit falë veshjes së aluminit me rrjetë PE në njërën anë.

PËRPARËSITË

 • Cilësia e ajrit të brendshëm falë Ecose Technology®
 • Jo e djegshme (Euroclass A1)
 • Izolim termik i shkëlqyeshëm (λD 0,034 W / mK)
 • Pengesë avulli

Fushat e aplikimit

 • Izolimi termik dhe akustik i mureve 

 • Sisteme të ndërtimit të thatë (plaster, dru, etj) dhe tradicionale, ku kontrolli i avullit të ujit

 • Ndërtim dhe rinovim i ri / rizhvillimi i ndërtesave ekzistuese

KARAKTERISTIKAT TEKNIKE

 • Koeficienti i përçueshmërisë termike λD 0.034 W/mK
 • Klasa e reagimit ndaj zjarrit A1 – material i padjegshëm
 • Faktori i rezistencës ndaj difuzionit të avullit të ujit µ ~1
 • Delaminimi > 15 kPa
Përshkrim i produktit

Knauf Insulation prodhon lesh mineral guri produkte izoluese. Ato janë në dispozicion në formën e pllaka ose rrotulla, dhe gjithashtu pllaka. Dendësia për leshi mineral guri shkon nga 10 në 85 kg / m³. Në përgjithësi, leshi mineral guri përbëhet nga> = 92.5% material inert. Pjesa inerte është bërë prej qelqi të ricikluar (e jashtme kulle, deri në 80% të përbërjes) dhe kryesisht rërë dhe dolomiti. Pjesa e mbetur <= 7.5% është bërë me lidhës përbërësit. Në Knauf Izolim, lidhësja e përdorur për të produktet e GMW janë lidhësi ECOSE, origjina e të cilit është niseshte bimore.

Cilësia

Produkti NATURBOARD SILENCE ALU ka një certifikatë konformiteti me standardin EN 13162, si dhe certifikatën EUCEB siguron pajtueshmëri me rregulloret e BE-së për biodegradueshmërinë e fibrave minerale dhe për këtë arsye nuk është kategorizuar si të rrezikshëm për shëndetin.

 

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: LESH GURI NATURBOARD ME ALUMIN

Njësia

m2, Paketim 7.2m2, Paletë 72m2

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “LESH GURI NATURBOARD ME ALUMIN”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

LESH GURI NATURBOARD ME ALUMIN
LESH GURI NATURBOARD ME ALUMIN

540L38,900L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart