ÇIMENTO PËR PLASARITJE MBJELLJE DHE LIDHJE

Vlerëso Produktin

1,300L

FLOW GROUT FIBREN

Llaç me bazë çimento me tharje të shpejtë për riparime
KARAKTERISTIKAT
Pluhur çimentoz për meremetime me rezistencë të lartë mekanike, nuk tkurret, për përdorim të breëndshëm dhe të jashtëm. Ofron punueshmëri të lartë, ngjitshmëri, rezistencë ndaj ngricës, goditjeve dhe lagështisë. Për arsye të lidhjeve hidraulike, të polimerëve të posaçëm, të inerteve të përzgjedhura dhe të fibrave sintetike që përmban, nuk çahet.

1,300L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

ÇIMENTO PËR PLASARITJE MBJELLJE DHE LIDHJE

ÇIMENTO PËR PLASARITJE MBJELLJE DHE LIDHJE Llaç me bazë çimento me tharje të shpejtë për riparime. Pluhur çimentoz për meremetime me rezistencë të lartë mekanike, nuk tkurret, për përdorim të breëndshëm dhe të jashtëm. Ofron punueshmëri të lartë, ngjitshmëri, rezistencë ndaj ngricës, goditjeve dhe lagështisë. Për arsye të lidhjeve hidraulike, të polimerëve të posaçëm, të inerteve të përzgjedhura dhe të fibrave sintetike që përmban, nuk çahet.

FUSHA E APLIKIMIT

FLOW GROUT FIBREN, I përshtatshëm për riparime strukturash betoni dhe shtresash niveluese, ne ambiente ku nevojitet rezistencë e lartë.

MËNYRA E PËRDORIMIT

  1. Përgatitja e sipërfaqes
    Nënshtresa duhet të jetë e pastër nga pluhurat dha materialet e kalbura dhe të laget mirë ose të astarohet me stabilizues mikromolekular BETON CONTACT para aplikimit.
  2. APLIKIMI
    Hedhim pluhurin çimentor në ujë të pastër, në raport 25 kg pluhur në 5,5 l ujë dhe përziejmë me trapan xhirosh të ulëta ose betoniere derisa të krijohet një masë homogjene, e përshtatshme për çdo përdorim. Masa ngelet e punueshme për 10 minuta dhe zbatohet ose me mistri për meremetime ose me makineri hedhëse nëse sipërfaqet kanë nevojë për një material mbulues me rezistenca të larta mekanike.

KONSUMI
Rreth 18 kg/m2 /cm trashësi shtresë

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: ÇIMENTO PËR PLASARITJE MBJELLJE DHE LIDHJE

Paketimi

25kg

Ngjyra

Gri

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ÇIMENTO PËR PLASARITJE MBJELLJE DHE LIDHJE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

ÇIMENTO PËR PLASARITJE MBJELLJE DHE LIDHJE
ÇIMENTO PËR PLASARITJE MBJELLJE DHE LIDHJE
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart