BOJË ME BAZË REZINASH

Vlerëso Produktin

FLOORCOAT FINAL

Bojë me bazë rezinash akrilike në dispersion ujor, gjysmëfleksibël për lyerjen e fushave sportive
KARAKTERISTIKAT
Bojë gjysmëfleksibël për ambiente të brendshme dhe të jashtme me bazë rezinash akrilike në dispersion ujor dhe fillerash me granulometri të seleksionuar. Për shkak te formulacionit të produktit FLOORCOAT FINAL ka mbulueshmëri shumë të mirë dhe jetëgjatësi. Produkti ka rezistencë te lartë ndaj kushteve të ndryshme të motit dhe ndaj abrazionit. Produkti ka veti shumë të mira ngjitëse si në sipërfaqë të reja ashtu edhe në ato të paralyera.

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

BOJË ME BAZË REZINASH

BOJË ME BAZË REZINASH FLOORCOAT FINAL
Bojë me bazë rezinash akrilike në dispersion ujor, gjysmëfleksibël për lyerjen e fushave sportive
KARAKTERISTIKAT
Bojë gjysmëfleksibël për ambiente të brendshme dhe të jashtme me bazë rezinash akrilike në dispersion ujor dhe fillerash me granulometri të seleksionuar. Për shkak te formulacionit të produktit FLOORCOAT FINAL ka mbulueshmëri shumë të mirë dhe jetëgjatësi. Produkti ka rezistencë te lartë ndaj kushteve të ndryshme të motit dhe ndaj abrazionit. Produkti ka veti shumë të mira ngjitëse si në sipërfaqë të reja ashtu edhe në ato të paralyera.

FUSHAT E PËRDORIMIT

FLOORCOAT FINAL përdoret për lyerjen e fushave sportive si për shembull, fusha tenisi, fusha basketbolli, fusha handbolli, fusha volejbolli, pistën e tartarit në fusha futbolli, etj. Aplikohet mbi sipërfaqe betoni, asfalti, etj.

MËNYRA E PËRDORIMIT

  1. Përgatitja e sipërfaqes
    Suporti ku do të aplikohet FLOORCOAT FINAL paraprakisht duhet të pastrohet nga pluhurat si edhe mbetjet e naftës, vajrave verniqeve, dylli dhe nga materialet kundër ngjitjes. Pastrimi i vajrave, verniqeve, dyllit apo materialve kundër ngjitjes realizohet mekanikisht ose në mënyrë manuale. Më pas bëhet astarosja e sipërfaqes duke përdorur produktin FLOORCOAT PRIMARY.
  2. Përgatitja e produktit
    FLOORCOAT FINAL mund të hollohet me 10% – 15% ujë dhe përzihet me anën e një mikseri të përshtatshëm për homogjenizim. Më pas bëhet aplikimi i produktit duke përdorur një furçe, rrul ose me spërkatje. Aplikimi i produktit bëhet me dy shtresa dhe shtresa e dytë aplikohet 12 – 24 orë mbas aplikimit së shtresës së parë.

PAKETIMI
Ne kova 5 Kg dhe 15 Kg
KONSUMI
Sipërfaqe e lëmuar: 250 – 300 gr/m2 / shtresë
JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA
Ruhet në një ambalazh të mbyllur mirë në mjedise të thata dhe me hije e me lagështi të ulët, të paktën për 12 muaj nga data e prodhimit.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “BOJË ME BAZË REZINASH”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

BOJË ME BAZË REZINASH
BOJË ME BAZË REZINASH
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart