ASTAR GRAFIATO KNAUF

Vlerëso Produktin

3,700L

QUARTZ GROUND

Quarzgrund është një astar i gatshme për përdorim si një abetare me shtues kuarci në suva të thatë, pa pluhur dhe llaçe përforcuese, sipërfaqe të lëmuar gipsi gipsi ose veshje shpërndarjeje të ngjitura fort para se të aplikohen suva disk ose shtresa me shtresa të hollë.

Karakteristikat

 • Për brenda dhe jashtë
 • E gatshme për tu përdorur
 • Aftësi të lartë depërtuese
 • Difuzuese
 • Përforcon sipërfaqen
 • Lidh pluhurin
 • Rregulluese e aftësisë thithëse
 • Pa tretësira dhe zbutës, pa emisione të gazrave
 • Hidrofobe
 • Përpunohet me makineri ose dorë

3,700L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

ASTAR GRAFIATO KNAUF

ASTAR GRAFIATO KNAUF Quarzgrund është një astar i gatshme për përdorim si një abetare me shtues kuarci në suva të thatë, pa pluhur dhe llaçe përforcuese, sipërfaqe të lëmuar gipsi gipsi ose veshje shpërndarjeje të ngjitura fort para se të aplikohen suva disk ose shtresa me shtresa të hollë.

Karakteristikat

 • Për brenda dhe jashtë
 • E gatshme për tu përdorur
 • Aftësi të lartë depërtuese
 • Difuzuese
 • Përforcon sipërfaqen
 • Lidh pluhurin
 • Rregulluese e aftësisë thithëse
 • Pa tretësira dhe zbutës, pa emisione të gazrave
 • Hidrofobe
 • Përpunohet me makineri ose dorë

Fusha e përdorimit

fusha e zbatimit
Quarzgrund është një astar i gatshme për përdorim për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm në nënndarje të çimentos me gëlqere (p.sh. LUP 222, Super Lupp, UP 210, UP 310), llaç përforcues (p.sh. SM700 Pro, Lustro), sipërfaqet e suvasë gipsi ( p.sh. MP75 L, MP 75 G / F, MP 75 Diamant) dhe ngjitje fort të veshjeve shpërndarëse.

Astar kuarci përdoret si astar para se të aplikoni:

 • Veshjet përfundimtare të shtresës së hollë minerale (p.sh. Noblo, SP 260 dhe RP 240 si dhe Pico der Feine)
 • Suva përfunduese me pastë në zonën e jashtme (p.sh. Conni, Addi, Kati)
Përpunimi

ekzekutimi
Llokoçisni mirë përmbajtjen e kovës përpara se të filloni punën. Quarzgrund aplikohet në mënyrë të barabartë pa u holluar dhe mbuluar plotësisht në një shtresë kryq me një rul / furçë prej lëkure qengji. Pastroni mjetet me ujë menjëherë pas përdorimit. Nëse është e mundur, fshijeni ndotjen e shkaktuar nga toka kuarci (spërkatjet ose të ngjashme) nga sipërfaqet e ndotura me ujë të ngrohtë, ndërsa është akoma i freskët. Materiali i tharë mund të hiqet pasi të jetë zbutur me një leckë të lagur ose të ngjashme. hiqen Prisni me punën vijuese derisa abetari i kuarcit të mos jetë më ngjitës dhe të thahet (të paktën 12 orë në 20 ° C dhe lagështia relative 65%). Në kushtet e vendit të ndërtimit të freskët dhe të lagësht, koha e tharjes është përkatësisht më e gjatë.

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

 

Specifikime: ASTAR GRAFIATO KNAUF

Paketimi

15kg

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ASTAR GRAFIATO KNAUF”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart