MBROJTËS DYSHEMEJE BETONI

Vlerëso Produktin

670L4,400L

SEALEX FLOOR PROTECT

Material me bazë silikoni, që përmban tretës.
KARAKTERISTIKAT
Material me bazë silikoni, hidrorezistent, që përmban tretës. Ruan tejdukshmërinë e tij dhe nuk krijon cipë falë depërtimit të madh që ka (micro technology), duke siguruar frymarjen e nënshtresës. Nxjerr në pah ngjyrat natyrale të gurit, duke dhënë ndjesinë e të “lagurit” (fig. 7 – 8). Mbron llaçin lidhës të gurëve nga lagështia dhe nga gryerja në të ardhmen, nga ndikimi i ngricës ose thithja e ujit me pasojë rrjedhjen e kripërave. Jep mbrojtje të menjëhershme dhe jetëgjatë.

SKU: N/A Tags: ,

670L4,400L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

MBROJTËS DYSHEMEJE BETONI

MBROJTËS DYSHEMEJE BETONI SEALEX FLOOR PROTECT Material me bazë silikoni, që përmban tretës.

KARAKTERISTIKAT

Material me bazë silikoni, hidrorezistent, që përmban tretës. Ruan tejdukshmërinë e tij dhe nuk krijon cipë falë depërtimit të madh që ka (micro technology), duke siguruar frymarjen e nënshtresës. Nxjerr në pah ngjyrat natyrale të gurit, duke dhënë ndjesinë e të “lagurit” (fig. 7 – 8). Mbron llaçin lidhës të gurëve nga lagështia dhe nga gryerja në të ardhmen, nga ndikimi i ngricës ose thithja e ujit me pasojë rrjedhjen e kripërave. Jep mbrojtje të menjëhershme dhe jetëgjatë.

FUSHA APLIKIMI

Antipenetruesi SEALEX FLOOR PROTECT është i përshtatshëm për çdo lloj veshje gurësh natyral dhe artificial si në sipërfaqe të brendshme dhe të jashtme muresh. Spërkatja kryesisht e gurëve nuk lejon njollosjen e tyre, duke i ruajtur gjithmonë një mënyrë natyrale. Muraturat prej suvaje ose betoni që janë lyer me dy shtresa SEALEX FLOOR PROTECT, pa ndjekur më mbrapa lyerje me bojë, mbrohen plotësisht nga thithja e lagështisë për shumë vite, duke zëvëndësuar astarin dhe duke lejuar lyerjen e tij në të ardhmen. Në dyshemetë e jashtme të shtruara me pllaka afër kopshteve, rekomandohet lagie paraprake për mbrojtjen e gurit nga lagështia.

MËNYRA E PËRDORIMIT

1.Përgatitja e sipërfaqes
Në gurë natyral heqim nga nënshtresat mbeturinat ndërtimore ose ndotje të tjera, si myshku dhe myku, po ashtu edhe për pastrimin e gurëve përdorim pastruesin FUGA CLEAN.
2.APLIKIMI
SEALEX FLOOR PROTECT zbatohet siç është, në sipërfaqe të përgatitura dhe të thata, me penel, rrul ose spërkatje, në një shtresë deri në ngopje ose me dy duar të një pas njëshme nëse sipërfaqja është poroze. Dora e dytë kalohet për deri sa dora e parë është akoma e njomë.

KONSUMI

150-300 ml/m², në bazë të thithjes së sipërfaqes.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: MBROJTËS DYSHEMEJE BETONI

Paketimi

1kg, 5kg, 10kg

Ngjyra

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “MBROJTËS DYSHEMEJE BETONI”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

MBROJTËS DYSHEMEJE BETONI
MBROJTËS DYSHEMEJE BETONI

670L4,400L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart