NGJITËS POLISTEROLI EPS KNAUF

Vlerëso Produktin

700L

THERMOKLEBER

Llaç i destinuar për ngjitjen e pllakave të fasadës, izolimit termik të bërë nga EPS në sistemet e fasadës së kontaktit.

Punime përgatitore
Sipërfaqja në të cilën aplikohet llaçi duhet të jetë e thatë, me pluhur, të degreasuar, mbajtës të ngarkesës, të sheshtë dhe pa mbetje që zvogëlojnë ngjitjen suva. Sipërfaqet e jashtme të ekspozuara ndaj ndikimeve atmosferike janë të mbrojtura nga reshjet dhe rrezet e diellit direkte. Para se të vendosni llaçin përgatitni sipërfaqen në përputhje me tabelën “përgatitja e sipërfaqes” më sipër.

700L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

NGJITËS POLISTEROLI EPS KNAUF

NGJITËS POLISTEROLI EPS KNAUF THERMOKLEBER Llaç i destinuar për ngjitjen e pllakave të fasadës, izolimit termik të bërë nga EPS në sistemet e fasadës së kontaktit.

Punime përgatitore
Sipërfaqja në të cilën aplikohet llaçi duhet të jetë e thatë, me pluhur, të degreasuar, mbajtës të ngarkesës, të sheshtë dhe pa mbetje që zvogëlojnë ngjitjen suva. Sipërfaqet e jashtme të ekspozuara ndaj ndikimeve atmosferike janë të mbrojtura nga reshjet dhe rrezet e diellit direkte. Para se të vendosni llaçin përgatitni sipërfaqen në përputhje me tabelën “përgatitja e sipërfaqes” më sipër.

Përgatitja e materialit

Shtoni përmbajtjen e qeses (25 kg) në rreth. 5.5 litra ujë të pastër dhe llokoçis deri në materiali nuk homogjenizohet plotësisht. Pas kësaj materiali i përgatitur lëreni të qëndrojë për 10 minuta dhe përzieni edhe një herë. Materiali i përgatitur në këtë mënyrë është gati për përdorim. Konsistenca sipas nevojës rregulloni duke shtuar ujë ose pluhur. Koha e hapur për llaç në një kovë është ca. 2 orë. Pastroni mjetin me ujë menjëherë pas përdorimit.

Performanca
Thermokleber Plus aplikohet në pllakat EPS në formën e një shiriti me gjerësi 5 cm dhe 2 cm të trasha në buzë të sipërfaqes së polisterolit dhe në tre vende në mes në formën e një buke. Kur ngjitni sipërfaqet e pllakave të polisterolit pllaka duhet të mbulohet me ngjitës min. 40% Për sipërfaqe të sheshta të ndezura të cilat janë vendosur pllaka termoizoluese Thermokleber Plus janë me ndihmën e një mistri të prerë mund të vendoset në të gjithë sipërfaqen e pllakës. Pllaka izolimi termik, menjëherë pas vendosjes së llaçit ngjitës, vendosur në mur.

Temperatura e funksionimit

Materiali nuk duhet të aplikohet në temperaturat e ajrit dhe substratit më poshtë + 5 ° C dhe më e lartë se 25 ° C. Llaçi i sapo aplikuar mbron nga skica, tharje shumë e shpejtë dhe acar.

Shënime speciale
Përzieni llaçin ekskluzivisht me ujë të pastër dhe pa shtuar aditivë. Pastroni pajisjet dhe mjetet me ujë menjëherë pas përdorimit.

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: NGJITËS POLISTEROLI EPS KNAUF

Paketimi

25kg

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “NGJITËS POLISTEROLI EPS KNAUF”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart